Akademia LKS Czaniec z Brązową Gwiazdką III Cyklu Programu Certyfikacji PZPN!

Z przyjemnością informujemy, że trwający od października proces weryfikacyjny do III cyklu Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej zakończył się dla Akademii naszego klubu sukcesem! Młodzieżowa Akademia Piłki Nożnej LKS Czaniec ponownie otrzymała Brązowy Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej, utrzymując status oficjalnej szkółki piłkarskiej pod egidą PZPN-u!

Warto nadmienić, że dziś jesteśmy jedną z 248 szkółek w całej Polsce, która może się poszczycić posiadanym Certyfikatem PZPN! W województwie śląskim takich Szkółek jest na dzień dzisiejszy 37! Natomiast w Powiecie Bielskim i Gminie Porąbka jesteśmy jedyną Szkółką, której jakość organizacyjna oraz sportowa została doceniona nadaniem „gwiazdki” Polskiego Związku Piłki Nożnej!

Jest to fantastyczna wiadomość dla wszystkich zawodników, trenerów, rodziców oraz innych osób związanych z naszym klubem. Przyznanie certyfikatu potwierdza nasze najwyższe standardy i jakości pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy przygotowani personalnie i merytorycznie do kształtowania i wychowywania młodych piłkarzy oraz wytyczania im ścieżki do profesjonalnego futbolu.

W Programie Certyfikacji dla Szkółek Piłkarskich PZPN jesteśmy od 26 listopada 2019 roku. Przez dwa lata uczestniczenia w tym projekcie wiemy, że dotychczasowa praca oraz plan na dalszy rozwój jest na odpowiednich torach. Program w sposób znaczący poprawił organizację oraz funkcjonowanie grup młodzieżowych.

Wielkie słowa uznania należą się wszystkim osobom, które są zaangażowane w ten projekt. Trenerzy, którzy pracują na co dzień z czaniecką młodzieżą wykonują ogromną ilość obowiązków. Praca trenera to nie tylko przeprowadzenie jednostki treningowej, lecz umiejętność organizacji i planowania swojej pracy.

Wielkie podziękowania za wkładaną pracę należą się następującym trenerom:

Dominik Bałys (Młodzik 2010-2011)
Mariusz Homel (Orlik 2012)
Mateusz Siwiec (Żak 2013)
Ilya Nazdryn – Platnitski (Żak 2014 – 2015)

Wielki ukłon należy się Pani Agnieszce Kosowskiej, która odpowiedzialna jest za kwestie finansowe w Programie Certyfikacji PZPN. Praca wykonywana przez Panią księgową jest fantastyczna i nieoceniona.

Nie bylibyśmy w tym miejscu gdyby nie bardzo zgrany zespół trenerów oraz wszystkich osób zarządzających LKS – em Czaniec. Wszyscy idziemy tą samą ścieżką, dążąc do wspólnego wyznaczonego celu, jakim jest rozwój klubu na wielu płaszczyznach m.in.: szkolenia i organizacji.

Share Now

Related Post