Podsumowanie rozgrywek Żaków

Cykl podsumowań rozgrywek w rundzie jesiennej rozpoczynamy od naszej najmłodszej grupy, czyli młodych adeptów futbolu z rocznika 2011, którzy brali udział w lidze Żaków organizowanej przez podokręg Bielsko – Biała. Rozgrywki zostały zorganizowane w formule turniejowej, czyli każda drużyna była organizatorem jednego turnieju, w których wszystkie ekipy grały systemem „każdy z każdym”. Podopieczni Szymona Waligóry, w swojej grupie, rywalizowali z zespołami LKS-u Zapora Porąbka oraz LKS-u Orzeł Kozy. Pod względem celów wynikowych nasi młodzi adepci futbolu zdobyli 12 punktów w 6 spotkaniach, co w tabeli końcowej dało 2 miejsce. Stosunek bramkowy wyniósł 24 – 20.

Skład: Maciej Migoda, Patryk Rachwał, Jan Grzybowski, Daniel Dobija, Karol Elżbieciak, Jakub Pomierny, Filip Stróżyński, Maksymilian Gliwa, Kamil Dwornik, Patryk Szostek, Igor Palus, Miłosz Borecki, Kacper Zontek

Okiem Trenera: W mojej wizji szkolenia, w tej kategorii wiekowej każdy turniej, a co za tym idzie każdy mecz, traktujemy jako sprawdzian umiejętności piłkarskich oraz test tego, nad czym pracujemy w tygodniu podczas treningów. Oczywiście, nie bagatelizujemy kwestii wyniku, ale chcemy, aby wynik był skutkiem dobrej gry, a dobra gra była skutkiem dobrych treningów. W analizie meczów czy całych turniejów skupialiśmy się na działaniach indywidualnych zawodników tj. drybling, przyjęcie i podanie piłki czy odbiór piłki i tego jak te umiejętności, moi zawodnicy, potrafili wykorzystywać podczas zawodów. Nad tym pracujemy na treningach, a w meczu najlepiej widać, czy zawodnicy wiedzą kiedy i jak używać tych „narzędzi”, których uczą się podczas jednostek treningowych. Śmiało mogę stwierdzić, że z każdym turniejem chłopcy czuli się na boisku coraz pewniej i odważniej, a co za tym idzie każdy mecz był coraz lepszy pod względem wykorzystywania w meczu nabytych umiejętności. Myślę, że poza nabytym doświadczeniem gry, moi zawodnicy rozwinęli się piłkarsko podczas jesiennych turniejów i dziś są lepszymi piłkarzami niż byli pół roku temu.

Tabela Końcowa

Lp. Drużyna M Pkt Z R P +/-