Psychika też jest ważna

Sukces w sporcie jest jak góra lodowa. Czubkiem góry, którą widzą ludzie są wszelkie wyniki, rezultaty czy osiągnięcia. Natomiast to co nie widoczne dla oczu znajduje się pod wodą. Są to ciężka praca, determinacja, wszelkie upadki i porażki.

I właśnie to, co nie widoczne, ostatecznie decyduje czy osiągniemy sukces. Czy w momencie, gdy nikt nie patrzy, nie motywuje, nie bije brawo będziemy pracować równie ciężko jak przed wielką widownią?

Na sukces w meczu, zawodach czy również w codziennym życiu na klasówkach, sprawdzianach w szkole pracuje się codzienną, systematyczną pracą, której praktycznie nikt nie dostrzega! Jeśli w tygodniu na treningach będziemy trenować na 100% to mecz będzie przyjemnością, bo będziemy do niego odpowiednio przygotowani. Jeśli będziemy systematycznie zwiększać swoją wiedzę to również sprawdzian czy kartkówka nie będą dla nas żadnym wyzwaniem, bo będziemy do niego w 100% przygotowani!