Psychika też jest ważna!

„Piłka nożna zaczyna się w głowie, a kończy na nogach”

Bardzo ważną postawą u młodego sportowca jest „postawa zwycięzcy”, która kształtuje się już od najmłodszych! Dla każdego sportowca, dziecka czy dorosłego, bardzo ważną cechą jest chęć ciągłego wygrywania. I bardzo dobrze, przecież po to uprawia się sport, żeby podczas rywalizacji wyjść „z tarczą” z pojedynku.

Jednak profesjonalizm, wybitność, legendarność osiąga się nie tylko poprzez chęć wygrania meczu. Tutaj „postawa zwycięzcy” sięga dużo głębiej. Można śmiało powiedzieć, że wybitni sportowcy mieli obsesję na punkcie wygrywania w tych najmniejszych rzeczach. Chcieli wygrywać w każdym kontakcie z piłką, w każdym strzale na bramkę czy rzucie do kosza. Każda najmniejsza rzecz w sporcie była dla nich najważniejsza. Każda sekunda treningu była wyciśnięta na maksa.

I najważniejsza rzecz, „postawa zwycięzcy” to również umiejętność uczenia się i wyciągania wniosków z porażek, upadków. Dogłębna analiza każdego meczu w lidze, sparingu, a nawet na treningu czy podwórku. Nieustanne dążenie do perfekcji, do stworzenia własnego, najlepszego „ja”.

Podsumowując, „postawa zwycięzcy” to nie tylko chęć wygrywania każdego meczu. To także, a może przede wszystkim, nieustanne stawanie się lepszym każdego dnia, w każdej sekundzie treningu. To obsesja samodoskonalenia i pracy nad sobą!

Siła mentalna, czyli prawdziwa „postawa zwycięzcy” to

– samoświadomość

– automotywacja

– etyka pracy